Wirus zeke ‘ a: prawda o fałszywych

Uncategorized

Zginęło około 1,5 miliona osób w Brazylii, 25 krajów, poważne ryzyko dla płodu, a w niektórych przypadkach drogą płciową wirus Czym martwić. I słusznie, bo kto spodziewa się, że wybuch choroby w okresie między 3 a 4 mln przypadków. Dr Arno Fontanet, dyrektor działu epidemiologii za występującymi chorobami w Instytucie Pasteura w Paryżu, odpowiedział.

Skąd on jest ?

Wirus został wykryty w 1947 roku zeke ‘ a w lesie nad jeziorem Wiktorii w Skąd on jest ?Ugandzie. Pierwsza ludzka infekcja została opisana w Nigerii w 1954 roku. Ale pierwszy okres epidemii człowieka w 2007 roku i miały wpływ na wyspy yap w Mikronezji. Druga epidemia, znacznie późniejszych (2013-2014), wyniósł 55 000 pacjentów we francuskiej Polinezji. Od marca 2015 roku, wirus głównie osiadł w Brazylii, około 1,5 mln osób zarażonych na dzień dzisiejszy.

Jak on jest?

Jest to realizowane poprzez komar Komar , jeden z największych na świecie. W tropikalnych i subtropikalnych strefach nią aedes aegypti , i w bardziej umiarkowanych z nich, komary aedes albopictus , zwany także pręgowane komar.

To kobieta, która jest wektorem transmisji. Może on zarazić od zastrzyku pacjent z wirusem zeke ‘ a i transmisji wirusa do zdrowego człowieka po cyklu wirusa w mtśk.

I transmisji podczas stosunku płciowego?

To bardzo marginalne, ale prawdopodobnie zaniżone. Jeden przypadek przeniesienia spermy odnotowano w okręgu Dallas usług medycznych. Inny przypadek został również opisany w 2008 roku od człowieka, który został zainfekowany w Senegalu. Mężczyźni z rozpoznaniem ostrej zeke ‘ a infekcją muszą wiedzieć, że mogą być sexy zakaźne w ciągu kilku tygodni.

Jakie są objawy ?

W 80% przypadków zakażonych wirusem HIV ludzie nie rozumieją go i objawy Jakie są objawy ?u dorosłych są stosunkowo łagodne. Głównymi objawami są gorączka, wysypka i czasami zapalenie spojówek. Są one często towarzyszy zmęczenie i bóle mięśni i stawów. Zazwyczaj wszystko jest w porządku po kilka dni.

Test PCR (przez mocz lub krew) wykrywanie wirusa zeke ‘ a w gorączki i osoby zakażonej. Ale jak tylko objawy nie znikną, testów diagnostycznych trudno odróżnić chorobę zeke ‘ a od gorączki denga, która krąży w tych samych regionach świata.

I ryzyka?

Choroby, po dziś dzień, nie śmiertelny. Z drugiej strony, u kobiet w ciąży , ryzyko microcephaly dla dziecka bardzo poważnie, nawet jeśli jest to trudne do określenia. Dotknięte dzieci rodzą się z małą czaszką i znaczne opóźnienie w rozwoju. Nawet jeśli ktoś uważa, że związek ostatecznie nie ustalono, badanie wód płodowych, wziętych z dwóch owoców w Brazylii wykazały po raz pierwszy na obecność wirusów. Dlatego kobietom w ciąży należy bardziej uważnie, zwłaszcza z miesięcznym USG-kontrolą.

Drugim źródłem niepokoju, chociaż w niektórych przypadkach zostały zidentyfikowane, jest zespół Guillain-Barre.

Czy leczenie?

Problem tego wirusa jest to, że ona była bardzo mało znany. Więc nie ma leczenia, oprócz paracetamolu, aby usunąć gorączkę i bóle w ciele i leki przeciwhistaminowe w przypadku pojawienia się świądu.

Ponieważ trudno jest określić, czy jest to wirus zeke ‘ a lub wirus denga, aspiryna i ibuprofen nie jest wyznaczony. Naprawdę, z denga, mogą być zaburzenia krzepnięcia krwi, że pogorszy się aspiryna.

Jest rozwijany szczepionka.

Jak zapobiegać?

Kobiet w ciąży poprosił, aby nie korzystać z zanieczyszczonych krajów. I jeśli Jak zapobiegać?oni nie mogą się opóźnić podróż, odłożyć swój projekt w ciąży.

Jak w każdej dziedzinie, кишащей przez komary, zaleca się nosić długie, dywanowe, ubrania, środki odstraszające owady i moskitiery.

W domach, a szczególnie w ogrodach, woda nie stagnacji w dolnej części konewka, kubki, rośliny, na skraju basenu …, bo oni гитес dla larw komara aedes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *